Nové stroje do vinic

Výrobce půduzpracujících strojů Agrisem uvádí na trh novou řadu strojů určených pro obdělávání půdy ve vinicích a v sadech.  Jedná se o podrýváky, diskové podmítače, rotační brány a rotavátory.


Podrýváky COMBIVIGNE  a CULTIVIGNE
Combivigne je univerzální podrývák, který je možné kombinovat s dalším strojem. Jde o kompaktní rám s podrývacími tělesy, který je zavěšen na tříbodovém závěsu traktoru mezi traktorem a jakýmkoliv dalším pracovním nářadím.
Univerzální podrývák Combivigne

Cultivigne je samostatný podrývák vybavený opěrným prutovým válcem Ø 400.

Samostatný podrývák Cultivigne

Oba stroje je možné dodat v pracovních záběrech  1,20 m, 1,70 m a  2,20 m vybavené 2, 3 nebo 4 podrývacími  tělesy. Excentricky uložená pracovní tělesa vytváří „vlnový“ efekt, který umožňuje kvalitní provzdušnění půdy a narušení utuženého půdního profilu.


Diskový podmítač pro snadné a rychlé zpracování povrchu
Diskový podmítač Disc-O-Vigne je k dispozici v pracovních záběrech 1,20 m, 1,70m a  2,20 m. Je vybaven mulčovacími disky Ø 510mm osazenými na bezúdržbových ložiscích. Systém 3D jištění s pružinou 30 x 30 zabezpečuje výborné pronikání disků do půdy. Optimální úhel disků pak umožňuje zpracování půdy až do hloubky 15 cm při zachování nízkého příkonu traktoru. Uložení disků může být do „V“ nebo do „X“, na přání lze stroj vybavit i podrývacími slupicemi. Podmítač může být dodán také v zesíleném třínosníkovém provedení  Maxivigne  s dvěma řadami disků a řadou podrývacích slupic umístěnou na prostředním nosníku.


Rotační brány  Activigne jsou v nabídce v pracovních záběrech od  1,1m do 2,3m. Pracovní hloubka je možná až do 20 cm.
Rotační brány Activigne


Novým  strojem v nabídce Agrisem je pak rotavátor  Rotavigne , který je k dispozici v pracovních záběrech 1,30m , 1,60 a 2,30m.