Představení farmářům Slovenska

Společnost EXATA GROUP a.s., která v letošním roce zakoupila samojízdný postřikovač ALPHA evo, nám umožnila představit tento postřikovač s objemem nádrže 4100 l a rameny TWIN FORCE 36 m s třetí generací systému podpory vzduchu dalším zájemcům z řad slovenských farmářů.


Představení se konalo v areálu družstva v obci Orechová Potôň. Jako organizátor se této akce ujal náš obchodní partner a dealer Profesional Servis s.r.o. Své zkušenosti s postřikovači HARDI Alpha se systémem TWIN prezentoval agronom PD Močenok pan Marián Szöllösy, kde nyní jezdí již třetí samojízdný postřikovač ALPHA a mají objednán čtvrtý.  

Zástupce společnosti Profesional Servis s.r.o., Ing Šimončič představil projekt cílené aplikace pesticidů. Základem je nasnímání poškozeného pole dronem, který je schopen v rozdílném světelném spektru zachytit škůdce, plevele i choroby. Ze snímků se vygeneruje aplikační mapa, která se přenese do počítače HC9600, kterým je nová řada postřikovačů HARDI vybavena. Postřik je pak cíleně aplikován na požadovaná místa v porostu, bez nutnosti zásahu obsluhy. Věříme, že první úspěšné testy tohoto projektu se v sezóně 2018 potvrdí v praxi a cílená aplikace se stane nedílnou součástí zemědělství pro významné úspory použití chemie.

Fotogalerie: