Aplikace pro výběr trysky

Pro volbu správné velikosti a typu trysky pro Vás máme pomůcku v podobě aplikace pro chytré mobilní telefony. Ve spolupráci se společností HARDI jsme ji pro Vás připravili i v české verzi.


Volba správné trysky je jedním ze zásadních parametrů, který ovlivňuje kvalitu aplikace přípravků na ochranu rostlin a jejich účinek. Nejedná se pouze o správnou velikost trysky vzhledem k předpokládané pracovní rychlosti a zvolené dávce na hektar. Neméně důležitá je také volba správného typu trysky vzhledem k zamýšlenému typu aplikace a povětrnostním podmínkám a také na zvolenému typu technologie postřikovače. Všechny výše uvedené parametry je třeba zohlednit a správně zkombinovat tak, aby byla aplikována požadovaná dávka při zachování maximální rovnoměrnosti postřiku, což zaručí maximální pokrytí postřikového cíle optimální velikostí kapkového spektra. To jako celek také výrazně ovlivňuje ekonomiku aplikace.


Pomocí aplikace HARDI pro mobilní telefony bude výběr vhodné trysky velmi jednoduchý a rychlý. Jako vstupní parametry je nutné zadat požadovanou pracovní rychlost, dávku v litrech na hektar, rozteč trysek na ramenech a povětrnostní podmínky při aplikaci. Na základě zadaných údajů aplikace vyhodnotí a nabídne optimální typy a velikosti trysek dle zadaných vstupních údajů. U každé doporučené velikosti a typu trysky je uveden pracovní tlak a doporučené rozpětí pracovní rychlosti tak, aby bylo zaručeno dodržení zadaných parametrů a kvality aplikace. Dále jsou uvedeny informace o zvolené trysce a další doporučení týkající se konkrétního typu trysky. Volba správného typu a velikosti trysky je tak záležitostí několika okamžiků.


 Ukázka jednoho z výsledků při zadaných parametrech: pojezdová rychlost 12km/hod, dávka 100 litrů na hektar; povětrnostní podmínky: bezvětří

Aplikace HARDI pro správný výběr trysky

  Aplikace HARDI pro správný výběr trysky


Aplikaci pro svůj chytrý telefon si můžete nainstalovat pomocí odkazu zde:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hardi.nozzles
QR kód pro stažení aplikace

 

Apple: https://itunes.apple.com/gb/app/hardi-nozzles/id419320717?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

QR kód pro stažení aplikace


VIDEO S PŘEHLEDEM TRYSEK HARDI PRO POLNÍ POSTŘIKOVAČE