Kalibrační kolečko Hardi

Správně zvolený typ a velikost trysky spolu se správně nakalibrovaným postřikovačem jsou základními předpoklady pro přesné dávkování přípravků na ochranu rostlin, případně hnojiv. Volbu správného typu trysky ovlivňují především povětrnostní podmínky (rychlost větru včetně pojezdové rychlosti stroje), typ aplikace (vzhledem k možnému použití trysek snižujícím různým způsobem úlet postřiku) a také použitý typ postřikovače, respektive jeho aplikační systém (postřikovač konvenční nebo postřikovač s řízenou vzduchovou asistencí). Velikost trysky samotné potom určuje zejména požadovaná dávka v litrech na hektar a také předpokládaná pracovní rychlost. Pokud známe výše uvedené vstupní údaje, lze si výběr správného typu a zejména správné velikosti trysky usnadnit použitím pomůcek k tomuto účelu určeným. Jedním z nich je kalibrační kolečko Hardi!


Jedná se o jednoduchou pomůcku, se kterou se pomocí požadované dávky (v litrech na hektar) a předpokládané pracovní rychlosti (v kilometrech za hodinu) dá jednoduchým způsobem zvolit správná velikost trysek Hardi. Při volbě trysek pomocí kalibračního kolečka také velmi jednoduchým způsobem zjistíte průtok jednotlivou tryskou při požadovaném pracovním tlaku, což je velmi užitečná hodnota pro kontrolu správného nakalibrovnání každé používané velikosti trysek na Vašem postřikovači Hardi s jakýmkoliv typem ručního nebo automatického systému regulace dávky. Zároveň stejný údaj - průtok jednotlivou tryskou - lze použít ke kontrole opotřebení každé jednotlivé trysky osazené na ramenech postřikovače Hardi. Na kalibračním kolečku je také zobrazena hrubost kapkového spektra jednotlivých velikostí trysek, což navíc usnadňuje volbu správného typu trysky pro konkrétní postřikový úkol.

 Kalibrační kolečko Hardi


Z výše uvedených informací vidíte, že velmi jednoduchá pomůcka, jako je kalibrační kolečko Hardi, Vám může být velmi dobrým a praktickým pomocníkem, který šetří Váš čas, peníze a jednoduchým způsobem Vám pomůže usnadnit používání Vašeho postřikovače Hardi. Nejen z těchto důvodů bychom Vás chtěli upozornit na dostupnost kalibračních koleček Hardi u Vašich prodejně-servisních partnerů Hardi, případně přímo u naší společnosti Unimarco.
Seznam partnerů prodejně-servisní sítě Hardi pro Českou republiku naleznete zde: http://www.unimarco.cz/24937-
Seznam partnerů prodejně-servisní sítě Hardi pro Slovenskou republiku naleznete zde: http://www.unimarco.cz/24953-


Kalibrační kolečka pro polní postřikovače lze objednat pod objednacím číslem 2858021. Pokud vlastníte rosič Hardi, k dispozici máme také kalibrační kolečka pro rosiče Hardi, které používají keramické trysky Hardi řady 1299. Kalibrační kolečka pro rosiče lze objednat pod objednacím číslem 818207.


Instruktážní video "Kalibrační kolečko Hardi"
* Nezapomeňte si zapnout titulky

 

Video "Trysky Hardi"


 

Dobrou pomůckou je také katalog trysek, ve kterém naleznete jednotlivé typy a velikosti trysek Hardi, ale také návody a užitečné informace.

Katalog trysek

 

Technika postřiku