Mascar u starokladrubských koní

Když se řekne Pomoraví, jedná se o vstupní bránu na Jižní Moravu s nádhernými borovými lesy protkanými loukami, pastvinami a produkční půdou. A právě v této oblasti se nachází rodinný hřebčín Dobrovských, který se specializuje na chov starokladrubských koní ve Vacenovicích.


V klidové zóně obce rodina vybudovala hřebčín, který navázal na tradici chovu starokladrubáků v sousedním Vracově a nadále se snaží o udržení genofondu koní Národního hřebčína Kladruby nad Labem, který je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího českého plemene koní - koně starokladrubského. Není bez zajímavosti, že několik koní z chovu rodiny Dobrovských využívají i naše bezpečnostní složky, a to konkrétně v Ostravě.
V současnosti se zde chová přibližně 50 koní zmiňovaného plemene, hřebčín má k dispozici cca 30 hektarů pastvin a výběhů. Pro zajištění krmivové základny sklízí pan Dobrovský dalších 70 hektarů vojtěškotravních objemných krmiv ve formě sena, a proto bylo nutné vyřešit modernizaci sklizňové linky včetně lisu. „Po prvotních úvahách, že se koupí starší lis, nás navštívil prodejce firmy UNIMARCO a.s a nabídl lis značky Mascar. Díky vzájemným konzultacím a profesionálnímu přístupu jsme se shodli, že nejlepší volbou bude vario lis Mascar Monster 770 Smart."
Že se Dobrovští rozhodli správně, dokazují výsledky jejich práce, od předání lisu v červnu roku 2019 uplynul takřka měsíc a na počitadle stroje svítí 1200 balíků perfektně slisovaného sena a slámy.
„Kůň je nádherné zvíře a ještě hezčí je, když stojí vedle lisu s koníkem ve znaku,“ říká spokojený majitel pan Dobrovský.

FOTOGALERIE:

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.