Novinka Mascar Multiwrap 130

Renomovaný italský výrobce lisů, ovíječek a secích strojů Mascar představil v rámci posledního ročníku veletrhu Agritechnica v Hannoveru novinku ve svém sortimentu - lisovací kombinaci Multiwrap 130. Při vývoji tohoto stroje vycházeli konstruktéři společnosti Mascar z téměř třicetiletých zkušeností s výrobou lisů a ovíječek. Po důkladném testování v náročných podmínkách po celém světě Vám nyní můžeme tuto novinku představit i na našem trhu.


Kvalita, rychlost a výkon

Kombinace dvou strojů, lisu a ovíječky, poskytuje ideální řešení pro sklizeň a zpracování zavadlé píce. V jedné pracovní operaci se tak s velkou úsporou času a s nižšími provozními náklady výrazně zvyšuje kvalita krmiva. Minimalizací kontaktu neovinutých balíků se strništěm a rychlým omezením přístupu vzduchu jsou zaručeny optimální podmínky pro fermentaci. Tím je zaručena maximální kvalita píce a také její trvanlivost.


Lisování

Pevná lisovací komora o rozměrech 120 x 130 cm s 18 válci byla vyvinuta pro formování balíků o vysoké hustotě při současném dosažení provozní spolehlivosti a nízkých nákladů na údržbu. Koncepce komory vychází z osvědčeného, a u našich farmářů oblíbeného, modelu Diavel.


Vkládádní materiálu

Hvězdicový rotorový vkladač může být osazený 15 nebo 25 noži. Umožňuje tak přizpůsobit délku lisovaného materiálu dle individuálních požadavků a napomáhá k vytváření balíků o vysoké měrné hmotnosti. Plynulému toku hmoty do řezacího vkladače napomáhají boční šneky umístěné po stranách sběrače a také usměrňovací přítlačný válec.


Ovíjení

Ovíjecí systém s dvojitým ovíjecím ramenem dokončuje celý proces. Dvě ovíjecí jednotky zajistí velmi rychlé a rovnoměrné ovinutí balíku fólií o šířce 750 mm. Přesun balíku z lisovací komory na ovíjecí stůl je rychlý a bezpečný i při práci ve svažitém terénu. Ovíjecí stůl se třemi válci poskytuje balíku dostatečnou trakci pro plynulou a pravidelnou rotaci, čímž je dosaženo velmi rovnoměrného pokrytí ovíjecí folií. Proces ovíjení probíhá při současném sběru a formování dalšího balíku v lisovací komoře.


Ovládání

Přímo z kabiny traktoru přes uživatelsky příjemné rozhraní ovládacího terminálu obsluha snadno nastaví a má pod kontrolou veškeré funkce lisu a průběh celého jeho pracovního procesu.


Výhody

Vysoký výkon a nízké provozní náklady tohoto stroje zcela jistě ocení všichni farmáři, u kterých jsou kvalita a cena krmiva na prvním místě. Díky nízkému těžišti a hmotnosti stroje cca 4.900 kg může být Multiwrap 130 používán i ve svažitém terénu při agregaci s traktory o výkonu již od 120 hp. Pro všechny zájemce, kteří se budou chtít v provozu přesvědčit o vlastnostech lisovací kombinace Mascar MULTIWRAP 130, bude stroj k dispozici od května tohoto roku.


VIDEO MULTIWRAP 130


 Pro další informace kontaktujte produktového manažera značky Mascar:
Ing. Tomáš Černý
Tel: +420 603 106 920
E-mail: tomas.cerny@unimarco.cz