V Tištíně vyhrál Farmet

Agrodružstvo Tištín se rozhodlo pro osvědčenou značku. Jednou z činností zemědělské společnosti Agrodružstva Tištín sídlící v okrese Prostějov je rostlinná výroba. Družstvo hospodaří na 2150 ha zemědělské půdy - na 550 ha pěstuje pšenici, 530 ha kukuřici, 540 ha ječmen a další plodiny, jako je vojtěška, řepka, cukrovka, hrách, žito, mák atd. Mezi velmi vytíženou techniku patří stroje pro zpracování půdy. Agrodružstvo Tištín se od loňského podzimu může pochlubit novým dlátovým kypřičem Farmet Fantom 650 PRO, který dodala společnost UNIMARCO a.s. spolu se svým regionálním prodejcem BARNET & SYNOVÉ spol. s.r.o.


Tento polonesený pětiřadý univerzální podmítač a kypřič s variabilní hloubkou zpracování půdy je vhodný jak pro jarní, tak letní a podzimní práce. Je určen pro celoplošnou podmítku po sklizni s efektem intenzivního promíchání půdy. Vysoká světlost rámu 655 mm zajišťuje výbornou průchodnost rostlinných zbytků a minimální ucpávání stroje. Fantom PRO je díky své variabilitě vhodný i do vlhčích podmínek, proto lze také začít s brzkými jarními pracemi.
Fantom PRO je vybaven integrovanou nápravou a kopírovacími koly. Velkou výhodou je tedy možnost práce bez zadního příslušenství – válce nebo zavlačovačů, které jsou připojeny pomocí rychloupínacího systému. Odpojení nebo výměna jsou tak otázkou několika málo minut. Integrovaná náprava také zajišťuje dobrou manévrovatelnost a rychlé otáčení při práci i při transportu.
Tento dlátový kypřič je vysoce variabilní, ať už se jedná o pracovní hloubku, která může být nastavena od 40 do 150 mm, nebo o volbu vhodného válce. Fantom 650 PRO je osazen pěti řadami pracovních nástrojů s pružinovým jištěním a roztečí 190 mm. Hroty radlic jsou standardně opatřeny karbidovou vrstvou, která výrazně zvyšuje jejich životnost.
Za pracovními radličkami jsou umístěné disky zajišťující urovnání povrchu. K dosažení optimální povrchové struktury je možnost volby vhodného zadního válce, jehož přítlak je plynule nastavitelný mechanicky nebo hydraulicky. Válec zajišťuje zpětné utužení půdy, rozdrobení hrud a urovnání povrchu pozemku a lze vybírat z několika typů. Válce lze snadno vyměnit za prutové zavlačovače nebo pracovat zcela bez zadního příslušenství. Se strojem lze pracovat až do rychlosti 12 kilometrů za hodinu, přičemž požadovaný příkon traktoru je od 270 do 405 HP.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.